5 March, 2023 - 16:37

«Κλώτσησε» βαθμούς η Μονακό

Θύμα μεγάλης έκπληξης έπεσε η Μονακό, αφήνοντας σημαντικούς βαθμούς στην έδρα της Τρουά (2-2) στο πλαίσιο της 26ης αγωνιστικής της Ligue 1 και στη μάχη που δίνει για τη δεύτερη θέση του πρωταθλήματος.

Με γκολ στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων, οι γηπεδούχοι, που βρίσκονται στην προτελευταία θέση, «φρέναραν» την ομάδα του Φιλίπ Κλεμέν, αφήνοντάς την στην τρίτη θέση του βαθμολογικού πίνακα και στο -1 από τη δεύτερη Μαρσέιγ, που έχει και ένα ματς λιγότερο.

Στα αγωνιστικά, η Τρουά άνοιξε το σκορ με γκολ του Κουαμέ στο 31ο λεπτό. Οι Μονεγάσκοι που δυσκολεύτηκαν αρκετά, κατάφεραν να φέρουν τούμπα το ματς μέσα σε ένα τετράλεπτο προς το φινάλε του αγώνα, χάρη στα τέρματα του Μπεν Γεντέρ στο 81' και το 85'. Ωστόσο, η κοντινή κεφαλιά του Ούγκμπο στο 90+1' διαμόρφωσε το τελικό σκορ.