• Notice: Trying to get property 'name' of non-object in user_node_load() (line 3682 of /home/postgame/public_html/modules/user/user.module).
  • Notice: Trying to get property 'picture' of non-object in user_node_load() (line 3683 of /home/postgame/public_html/modules/user/user.module).
  • Notice: Trying to get property 'data' of non-object in user_node_load() (line 3684 of /home/postgame/public_html/modules/user/user.module).
  • Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in _menu_load_objects() (line 571 of /home/postgame/public_html/includes/menu.inc).

28 October, 2023 - 19:03

«Τρένο» ο Λεβαδειακός «καθάρισε» και την ΑΕΚ Β'

Απόλυτο αφεντικό στον 1ο όμιλο της Super League 2 παραμένει ο Λεβαδειακός.Παρόλο που βρήκε σθεναρή αντίσταση από την ΑΕΚ Β, η ομάδα του Νίκου Νιόπλια κατάφερε να πανηγυρίσει την πέμπτη νίκη της σε ισάριθμα παιχνίδια (2-1).Οι Βοιωτοί μπήκαν πολύ δυνατά στο ματς (κερδίζοντας πέντε κόρνερ στα πρώτα 7 λεπτά), με τους παίκτες του Νίκου Κούστα ωστόσο να ισορροπούν γρήγορα και ν' απειλούν από την πλευρά τους με σουτ των Πήλιου και Φοφανά.Αν και προηγήθηκε λοιπόν ο Λεβαδειακός στο β’ ημίχρονο (με απευθείας σουτ του Νίκα από γύρισμα του Γιαννιώτα στο 63’), οι μαχητικοί φιλοξενούμενοι κατάφεραν ν’ απαντήσουν: Με κεφαλιά του Ραντόνια έπειτα από εκτέλεση κόρνερ που έφερε την ισοφάριση πέντε λεπτά αργότερα.Εκμεταλλευόμενοι όμως οι γηπεδούχοι το αριθμητικό πλεονέκτημα που αποκόμισαν από το 78’ (λόγω αποβολής του Φοφανά με δεύτερη κίτρινη κάρτα), βρήκαν το πολύτιμο γκολ στο 84’: Χάρη σε κεφαλιά του Ρόμο από σέντρα του Βήχου που νίκησε τον Γκίνη και κατέληξε στα δίχτυα.Από ‘κει και πέρα η ΑΕΚ Β δεν μπόρεσε ν’ αντιδράσει (μένοντας μάλιστα με εννέα παίκτες στις καθυστερήσεις εξαιτίας αποβολής του Κορομηλά). Έτσι, ο Λεβαδειακός πανηγύρισε ένα ακόμα τρίποντο, με το οποίο παρέμεινε πρώτος και μάλιστα με διαφορά έξι βαθμών στην κορυφή του 1ου ομίλου.Οι συνθέσεις των ομάδωνΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣ (Νίκος Νιόπλιας): Κροφ, Βήχος, Χάμοντ, Τσάπρας, Μπελμόντ, Νίκας, Κουϊρουκίδης, Πίρινεν, Γιαννιώτας, Λιάγκας, Πολέτο ΑΕΚ (Νίκος Κούστας): Γκίνης, Κατσίκας, Κοσίδης, Ραντόνια, Πήλιος, Φοφανά, Ρουκουνάκης, Ανδρικόπουλος, Λαμαράνα, Χριστόπουλος, Τιέι