• Notice: Trying to get property 'name' of non-object in user_node_load() (line 3682 of /home/postgame/public_html/modules/user/user.module).
  • Notice: Trying to get property 'picture' of non-object in user_node_load() (line 3683 of /home/postgame/public_html/modules/user/user.module).
  • Notice: Trying to get property 'data' of non-object in user_node_load() (line 3684 of /home/postgame/public_html/modules/user/user.module).
  • Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in _menu_load_objects() (line 571 of /home/postgame/public_html/includes/menu.inc).

20 May, 2023 - 11:27

Ασταμάτητη η Μόντσα!

Στην παρθενική της σεζόν στη Serie A, η Μόντσα συνεχίζει να εντυπωσιάζει. Την ημέρα που ο ιδιοκτήτης της, Σίλβιο Μπερλουσκόνι, βγήκε από το νοσοκομείο, η ομάδα του έκανε ένα μεγάλο δώρο, διευρύνοντας το αήττητο σερί της σε 8 αγώνες, καθώς στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων με γκολ του Πεσίνα πέτυχε μεγάλο «διπλό» στην έδρα της Σασουόλο (2-1), στο παιχνίδι με το οποίο άνοιξε η αυλαία της 36ης αγωνιστικής κι ανέβηκε στην 8η θέση του βαθμολογικού πίνακα.

Οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ στο 6ο λεπτό των καθυστερήσεων του πρώτου ημιχρονου με εύστοχο πέναλτι του Μπερνάρντι, όμως οι φιλοξενούμενοι έφεραν το ματς στα ίσα στο 60' με το γκολ του Τσιούρια. Στο 68' η Σασουόλο έμεινε με δέκα παίκτες λόγω αποβολής του Τρεσόλντι με δεύτερη κίτρινη, με τους γηπεδούχους να «πληρώνουν» την αποβολή στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων, όταν ο Πεσίνα χάρισε το «τρίποντο» στη Μόντσα.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα και οι σκόρερ της 36ης αγωνιστικής στη Serie A, αλλά και η βαθμολογία έχουν ως εξής:

Σασουόλο-Μόντσα       1-2

(45΄+6΄ πέν. Μπεράρντι - 60΄ Τσιούρια, 90΄+3 Πεσίνα)