25 November, 2023 - 21:50

Εντυπωσιακός ΠΑΟΚ σκόρπισε με 5-0 τον Πανσερραίκό

ΠΑΟΚ ήταν το απόλυτο αφεντικό στην Τούμπα και διέλυσε τον Πανσερραϊκό με 5-0 για την 12η αγωνιστική της Stoiximan Super League. Οζντόεφ (21', 71'), Μούργκ (28'), Χόβαν ( αυτ. 74') και Ράφα Σοάρες (80') τα γκολ του Δικεφάλου.

Ο ΠΑΟΚ επέστρεψε από την διακοπή του πρωταθλήματος με τον ιδανικότερο τρόπο. Ο Δικέφαλος επικράτησε 5-0 του Πανσερραϊκού στην Τούμπα για την 12η αγωνιστική της Stoiximan Super League.

ΠΑΟΚ - Πανσερραϊκός 5-0: Γκολ και θέαμα απ' τον Δικέφαλο, πριν από τον τελικό πρωτιάς στη Γερμανία

O Μάγκομεντ Οζντόεφ άνοιξε το σκορ στο 21ο λεπτό, με τον Μουργκ να διπλασιάζει τα τέρματα της ομάδας του στο 28ο λεπτό. Ο Αυστριακός έκανε το 3-0 στο 71', με τον Χόβαν να χρεώνεται αυτογκόλ στο 74', έπειτα από απευθείας εκτέλεση κόρνερ του Ντεσπόντοφ. Στο 80' ο Ράφα Σοάρες διαμόρφωσε το αποτέλεσμα.

Ο ΠΑΟΚ έχει ανέβει στους 26 πόντους και είναι στην 3η θέση, με τον Πανσερραϊκό να παραμένει στους 13 και είναι 8ος. Έτσι, ο Δικέφαλος πάει με φόρα στη Γερμανία για το παιχνίδι κόντρα στην Άιντραχτ (30/11, 22:00) για το Conference League.