Γρηγόρης Καρυώτης

19 May, 2023 - 18:16

Επιστροφή στις νίκες για το Σίτυ!

Επιστροφή στις νίκες για το Αιγάλεω, που επικράτησε με σκορ 2-3 εκτός έδρας επί της Ηλιούπολης, για την 26η αγωνιστική της Betsson Superleague 2.Του Γρηγόρη ΚαρυώτηΟι γηπεδούχοι πάτησαν καλύτερα στο πρώτο μέρος και κατάφεραν να προηγηθούν με 1-0 χάρη σε τέρμα του Addo στο 21'.  Δύο λεπτά αργότερα θα έρθει η απάντηση για το Αιγάλεω που θα ισοφαρίσει σε 1-1, χάρη σε γκολ του Κωστανάσιου στο 23'. Στο 37' η Ηλιούπολη θα προηγηθεί εκ νέου με 2-1, χάρη σε τέρμα του Μπαστακού. Οι δύο ομάδες οδηγήθηκαν στα αποδυτήρια με τους γηπεδούχους να προηγούνται στο ημίχρονο. Στο δεύτερο μέρος το Αιγάλεω εξ' αρχής ήταν η κυρίαρχη ομάδα στο τερέν και στο 62' έφερε το ματς στα ίσια (2-2), με τέρμα του Μπαστιάνου. Ο ίδιος παίχτης που πραγματοποίησε τεράστια εμφάνιση σήμερα θα δώσει τη νίκη στο Σίτυ στο 87' με δεύτερο προσωπικό του τέρμα γράφοντας το 2-3 που έμελλε να είναι και το τελικό αποτέλεσμα της αναμέτρησης. Οι συνθέσεις των δύο ομάδων:ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ (Ν. Παντέλης) : Πολίτης, Ανδρέου, Βασιλείου (72' Τριανταφυλλάκος), Κρέτση (72' Δημητριάδης), Τσαφταρίδης, Γκοτσούλιας, Addo, Μπαξεβάνος (79' Ντόι), Ζιούλης, Μπαστακός, Κωστόπουλος. ΑΙΓΑΛΕΩ (Τ. Καβακάς) : Σκαφίδας, Μπούσης (52' Νικολακόπουλος), Καρατάσιος (63' Σταματάκης), Φουρλάνος, Πεχλιβανόπουλος, Καμαρά, Κωστανάσιος (63' Ραμίρεζ), Τσίτσαρης, Βλαχομήτρος (76' Παλτόγλου) , Μπαστιάνος, Κολλάς