Λάζαρος Γκουγιάννος

5 February, 2023 - 18:07

Εύκολο σχετικά απόγευμα για την Τορίνο

Η Τορίνο θέλησε να κρατήσει την παράδοση που έχει απέναντι στην Ουντινέζε και το κατάφερε. Στο πρώτο ημίχρονο οι γηπεδούχοι ήταν σαφώς καλύτεροι αλλά δεν κατάφεραν να φτάσουν στο γκολ.

Το γκολ επιτεύχθηκε στην αρχή του δεύτερου ημιχρόνου όταν μετά από σέντρα του Αινα, ο Γιαν Καραμο μπήκε στην τροχιά της μπάλας και από κοντινή απόσταση έγραψε το 1-0 για την Τορίνο. Η Ουντινέζε κράτησε μπάλα, αλλά η Τορίνο έδειχνε να ελέγχει το προβάδισμα, πράγμα το οποίο έκανε μέχρι την λήξη του αγώνα.

Η Τορίνο με αυτούς τους 3 βαθμούς, ανέβηκε στην 7η θέση και ξεπέρασε στο βαθμολογικό πίνακα την Ουντινέζε και πλέον βρίσκεται 8 βαθμούς κάτω από τις θέσεις που οδηγούν στην Ευρώπη.