• Notice: Trying to get property 'name' of non-object in user_node_load() (line 3682 of /home/postgame/public_html/modules/user/user.module).
  • Notice: Trying to get property 'picture' of non-object in user_node_load() (line 3683 of /home/postgame/public_html/modules/user/user.module).
  • Notice: Trying to get property 'data' of non-object in user_node_load() (line 3684 of /home/postgame/public_html/modules/user/user.module).
  • Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in _menu_load_objects() (line 571 of /home/postgame/public_html/includes/menu.inc).
Nίκος Ζαραϊδώνης

29 January, 2023 - 00:42

Η ανασκόπηση του Σαββάτου για την 19η αγωνιστή της La Liga!

Κάντιθ, Μπαρτσελόνα, Σεβίλλη και Μπέτις πήραν το τρίποντο της νίκης στο πλαίσιο της 19ης αγωνιστικής της La Liga στις 28/1. Η αγωνιστική δράση ξεκίνησε με την Κάντιθ να παίρνει τη νίκη επί της Μαγιόρκα με 2-0 στο "Nuevo Mirandilla"   το μεσημέρι του Σαββάτου. Οι γηπεδούχοι μπήκαν πολύ καλά στον αγώνα μίας και σκόραραν και τα 2 γκολ του παιχνιδιού στο 1ο ημίχρονο. Στο 10ο λεπτό ο Τεό Μπονγκοντά άνοιξε το σκορ και πέτυχε το 2ο γκολ του για φέτος έπειτα από σέντρα του Νεγρέδο. Η Κάντιθ διπλασίασε τα τέρματα της στο 38ο λεπτό με τον Άλεξ Φερνάντες να ευστοχεί από την άσπρη βούλα μετά από χρήση του VAR. Η πρωτοπόρος Μπαρτσελόνα πέτυχε ένα εύκολο διπλό κόντρα στη Ζιρόνα το πίνακα του σκορ στο τέλος του αγώνα να γράφει 0-1. Ο Ουσμάν Ντεμπελέ τραυματίστηκε στο 26ο λεπτό με τον Πέδρι να παίρνει τη θέση του και μα χρήζεται σκόρερ στο 61ο λεπτό με συνέπεια η Μπαρτσελόνα να φτάσει στη νίκη με 1-0 επί της Ζιρόνα για την 19η αγωνιστική της La Liga παραμένοντας στην κορυφή του βαθμολογικού πίνακα. Η Σεβίλλη ήταν καταιγιστική απέναντι στην Έλτσε στο 1ο ημίχρονο και πήρε μία "ανάσα" όσον αφορά την συνέχεια του πρωταθλήματος. Στο 29ο λεπτό η Σεβίλλη άνοιξε το σκορ με τον Γιουσέφ εν Νεσιρί, η Έλτσε βρέθηκε στο 41ο λεπτό με 10 παίκτες μετά απο έντονο τράβηγμα και 2η κίτρινη κάρτα του Μπίγκας. Οι γηπεδούχοι έκαναν 2 τα τέρματα τους με τον Μάρκος Ακούνια. Το θέαμα δεν τελείωσε ακόμα και στις καθυστερήσεις του 1ου ημιχρόνου, έτσι στο 48λεπτό η Σεβίλλη "καθάρισε" με 2ο γκολ του Γιουσέφ εν Νεσιρί πετυχαίνοντας το 3ο γκολ για την ομάδα του στον αγώνα, με το "κοντέρ" να σταματάει στο 3-0. Η Ρεάλ Μπέτις αναδείχθηκε νικήτρια μέσα στη Χετάφε με 0-1. Σκόρερ χρίστηκε ο Μπόρχα Ιγκλέσιας στο 86ο λεπτό δίνοντας τους πολυπόθητους 3 βαθμούς.Η 19 αγωνίστηκες συνεχίζει ως εξής: Βαγιαδολίδ - Βαλένθια 29/1 15:00 Οσασούνα - Ατλέτικο Μαδρίτης 29/1 17:15 Θέλτα - Αθλέτικ Μπιλμπάο 29/1 19:30 Ρεάλ Μαδρίτης - Ρεάλ Σοσιεδάδ 29/1 22:00 Βιγιαρεάλ - Ράγιο Βαγιεκάνο 30/1 22:00 Βαθμολογία: 1. Μπαρτσελόνα 2. Ρεάλ Μαδρίτης 3. Ρεάλ Σοσιεδάδ 4. Ατλέτικο Μαδρίτης 5. Βιγιαρεάλ 6. Ρεάλ Μπέτις 7. Οσασούνα 8. Αθλέτικ Μπιλμπάο 9. Ράγιο Βαγιεκάνο 10. Μαγιόρκα 11. Αλμερία 12. Ζιρόνα 13. Σεβίλλη 14. Βαλένθια 15. Εσπανιόλ 16. Κάντιθ 17. Χετάφε 18. Θέλτα 19. Βαγιαδολίδ 20. Έλτσε Νίκος Ζαραϊδώνης