1 December, 2022 - 22:47

Λαρεντζάκης: «Με τον Παναθηναϊκό πρέπει να είμαστε 200% έτοιμοι!»

Ο Ολυμπιακός σε ακόμη ένα φετινό ευρωπαϊκό του παιχνίδι πλήρωσε την άσχημη τέταρτη περίοδο, γνωρίζοντας την ήττα από την Αναντολού Εφές με 82-71.

Με τον Γιαννούλη Λαρεντζάκη να αναφέρεται στις δυσκολίες της αναμέτρησης, αλλά παράλληλα και να στρέφει την προσοχή του στο επερχόμενο ντέρμπι με τον Παναθηναϊκό:

«Ήταν ένα δύσκολο ματς. Χάσαμε για λίγο τη συγκέντρωσή μας, έβαλαν κάποια καλά σουτ και έφτασαν στη νίκη. Δεν την είχαμε σε κάποια διαστήματα στο τρίτο και τέταρτο δεκάλεπτο.

Με την Εφές δεν πρέπει να χαλαρώνεις λεπτά. Αυτό το ματς όμως τελείωσε και στόχος μας είναι πλέον η νίκη τη Δευτέρα με τον Παναθηναϊκό.

Όταν χάνεις δεν είσαι ποτέ καλά. Όμως έρχεται το ματς με τον Παναθηναϊκό και πρέπει να είμαστε… 200% έτοιμοι. Δε μου αρέσει η λέξη φαβορί. Παίζουμε στην έδρα μας και πάμε για τη νίκη».