13 August, 2023 - 00:59

Με το δεξί στην Λα Λίγκα η Ρεάλ

Χωρίς να «ιδρώσει» έφυγε με τους τρεις βαθμούς από το «Σαν Μαμές» η Ρεάλ Μαδρίτης, επικρατώντας με 0-2 της Αθλέτικ.

Η «βασίλισσα» έκανε ιδανικό ξεκίνημα και πήγε στο ημίχρονο προηγούμενη με δύο γκολ. Ο Ροδρίγο ήταν αυτός που άνοιξε το σκορ στο 28', σκοράροντας από δύσκολη γωνία, ενώ οκτώ λεπτά μετά ο Μπέλινχαμ πέτυχε το πρώτο του γκολ με την φανέλα των «Λος Μπλάνκος» έπειτα από κόρνερ του Αλάμπα.

Η ομάδα του Κάρλο Αντσελότι απέκτησε άλλον ένα «πονοκέφαλο», καθώς ο Μιλιτάο αποχώρησε υποβασταζόμενος στο 50', έπειτα από τραυματισμό στο γόνατο.