Κωνσταντίνος Σταυρινός

29 January, 2023 - 02:23

Πέρασε με ανατροπή από τον Βόλο ο Παναιτωλικός!

Σε ένα πολύ όμορφο ματς που έγινε στο Βόλο, η ομάδα του Παναιτωλικού πανηγύρισε σπουδαία νίκη με 2-3, ανατρέποντας το αρχικό 1-0. Οι Βολιώτες προηγήθηκαν στο 18ο λεπτό της αναμέτρησης με γκολ του Τσιρίνος, ο οποίος κουβάλησε την μπάλα σε κόντρα της ομάδας του και ύστερα από σουτ του Ντέλετιτς και ασταθή απόκρουση του Στεργιάκη, ο ίδιος πήρε το ριμπάουντ και σκόραρε. Οι γηπεδούχοι μετά το γκολ ανέβασαν στροφές και μπορούσαν να βρουν τουλάχιστον ακόμα ένα. Στο 36' ο Παναιτωλικός βρήκε ισοφάριση κόντρα στην ροή του ματς με άψογο πλασέ του Σενγκέλια από το ύψος του πέναλτι. Στο δεύτερο ημίχρονο το παιχνίδι κυλούσε ομαλά μέχρι το 60', όπου ο Βόλος έχει τεράστια ευκαιρία να προηγηθεί εκ νέου, αλλά ο Στεργιάκης έβγαλε το πέναλτι του Μπαριέντος. Αντιθέτως, στο 68 ο Παναιτωλικός κέρδισε με την σειρά του ένα πέναλτι το οποίο μετέτρεψε σε γκολ ο Ζοάο Πέδρο και έκανε το 1-2. Στο 73ο λεπτό, οι Αγρινιώτες έκαναν και το 1-3 με το γκολ του Μαλή, ύστερα από κοντινή προβολή του. Το μόνο που κατάφερε η ομάδα του Κώστα Μπράτσου ήταν να μειώσει σε 2-3 στο 96' με τον Μεσκίδα, μετά από εξαιρετική απευθείας εκτέλεση φάουλ.