2 February, 2023 - 15:46

Πύρρειος νίκη για Παρί, γκέλα για Λανς

Η Παρί Σαν Ζερμαίν μπορεί να επέστρεψε στα θετικά αποτελέσματα, νικώντας την Μονπελιέ με 3-1 αλλά δύο τραυματισμοί έφεραν ανησυχία στις τάξεις των Παριζιάνων.

Συγκεκριμένα, στο πρώτο ημίχρονο οι Ράμος και Εμπαμπέ αποχώρησαν από το αγώνα, μόλις 13 ημέρες πριν το παιχνίδι με την Μπάγερν Μονάχου για την φάση των «16» του Champions League.

Στο αγωνιστικό κομμάτι, η Παρί προηγήθηκε με τον Ρουίζ στο 55' και βρήκε ξανά δίχτυα με τον Μέσι στο 72'. Η Μονπελιέ μείωσε με τον Νορντίν στο 89', αλλά ο Εμερί καθάρισε το ματς για τους φιλοξενούμενους στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων.

Στο άλλο σημαντικό παιχνίδι της αγωνιστικής, η δεύτερη Λανς ηττήθηκε εντός έδρας από την Νις. Το μοναδικό γκολ της αναμέτρησης σημείωσε ο Λαμπόρντ στο 57'.