1 January, 2023 - 20:58

Σπουδαίος βαθμός για την Νότιγχαμ κόντρα στην Τσέλσι

Η Νότιγχαμ πήρε σημαντικό βαθμό στη μάχη παραμονής που δίνει έπειτα από το 1-1 με την Τσέλσι στο «Σίτι Γκράουντ».

Το γκολ του Σερζ Οριέ αποκατέστησε εν μέρει την τάξει κι έδωσε το βαθμό της ισοπαλίας 1-1 στη Νότιγχαμ κόντρα στην Τσέλσι, για το παιχνίδι που έριξε την αυλαία της 18ης αγωνιστικής της Premier League.

Η Φόρεστ ήταν καλύτερη στο μεγαλύτερο μέρος του αγώνα και θα μπορούσε να προηγηθεί στα πρώτα λεπτά, όταν ο Κέπα είπε "όχι" σε διπλή ευκαιρία του Μπρέναν Τζόνσον. Η απάντηση των φιλοξενουμένων ήταν ένα τυχερό γκολ του Ραχίμ Στέρλινγκ στο 19', έπειτα από... αυτοδοκάρι του Γουίλι Μπολί και στη συνέχεια πήραν τον έλεγχο του παιχνιδιού, χωρίς να δημιουργήσουν μεγάλες ευκαιρίες.

Στο 2ο μέρος, οι γηπεδούχοι μπήκαν πιο δυνατά, είχαν δύο μεγάλες στιγμές με τους Τάιγουο Αγουονίγι και Τζόνσον, ένα δοκάρι με σουτ του Μόργκαν Γκιμπς Γουάιτ, μέχρι το 63ο λεπτό, όταν ο Σερζ Οριέ έπειτα από κόρνερ ισοφάρισε σε 1-1.