Λάζαρος Γκουγιάννος

19 February, 2023 - 15:42

"Σφαλιάρα" μέσα στην έδρα της γνώρισε η Αταλάντα

Η Λέτσε πέτυχε μια πολύ σημαντική νίκη με 1-2 απέναντι στην Αταλάντα μέσα στο Μπέργκαμο.

Πιο αναλυτικά η Λέτσε αιφνιδίασε την αντίπαλο από πολύ νωρίς στον αγώνα, καθώς ο Σισει στο 4ο μόλις λεπτό έκανε το 0-1 το οποίο παρέμεινε μέχρι το τέλος του πρώτου ημιχρόνου παρά την πίεση της Αταλάντα στην αντίπαλη εστία.

Στο δεύτερο μέρος, η Αταλάντα ήταν ακόμα καλύτερη και συνέχισε το ρυθμό του παιχνιδιού από εκεί που σταμάτησε στο πρώτο μέρος αλλά δεν κατάφερνε να βρει το δρόμο προς τα δίχτυα. Αυτόν τον δρόμο τον βρήκε τελικά η Λέτσε και συγκεκριμένα ο Μπλιν στο 74' κάνοντας δύο τα τέρματα της ομάδας του. Η Αταλάντα ήξερε ότι το έργο της ήταν δύσκολο αλλά κατάφερε έστω να μειώσει με τον Χειλουντ στο 87', σημειώνοντας έτσι το τελικό 1-2.

Σημαντικό τρίποντο της Λέτσε καθώς ξεφεύγει από τις θέσεις του υποβιβασμού και πλέον βρίσκεται στην 12η θέση με 27 βαθμούς. Η Αταλάντα, παρέμεινε στην 4η θέση με 41 βαθμούς και με πιθανή νίκη της Ρόμα σήμερα απέναντι στην Βερόνα, θα βρεθεί 5η καθώς οι δύο ομάδες αυτή την στιγμή βρίσκονται σε ισοβαθμία.