Κωνσταντίνος Σταυρινός

20 March, 2023 - 03:08

Την ''έσπασε'' στην Φράιμπουργκ η Μάιντζ!

Μερικά δευτερόλεπτα χώριζαν τη Φράιμπουργκ από το πολύ σημαντικό «διπλό» στην έδρα της Μάιντζ, αλλά η τελευταία φάση του ματς τα έφερε... αλλιώς, με τις δύο ομάδες να μένουν εν τέλει στο 1-1. Ο Ντόαν άνοιξε το σκορ στο 55', εκτελώντας σε κενή εστία, εκμεταλλευόμενος το τραγικό λάθος της άμυνας. Στο έκτο λεπτό των καθυστερήσεων ωστόσο, οι γηπεδούχοι βρήκαν σε φάση τη διαρκείας το γκολ με τον Ονισίβο και έσωσαν τον βαθμό. Ετσι, η Φράιμπουργκ ναι με σκαρφάλωσε στην 4η θέση, αλλά δεν άνοιξε την διαφορά από την Λειψία, που πέταξε βαθμούς στην Μπόχουμ.