• Notice: Undefined offset: 0 in user_node_load() (line 3682 of /home/postgame/public_html/modules/user/user.module).
  • Notice: Trying to get property of non-object in user_node_load() (line 3682 of /home/postgame/public_html/modules/user/user.module).

9 December, 2023 - 00:56

Mίλησε στο τέλος η... Χετάφε!

Για 86 λεπτά η Βαλένθια των 10 παικτών από το 50΄ (αποβλήθηκε με δεύτερη κίτρινη κάρτα) ο Γκαμπριέλ Παουλίστα) κρατούσε τον πολύτιμο βαθμό στο «Κολισέουμ» της Μαδρίτης απέναντι στην Χετάφε, αλλά ο έμπειρος Μπόρχα Μαγιοράλ στο 87΄ «υπέγραψε» το «τρίποντο» των γηπεδούχων με το τελικό 1-0.

Δύο λεπτά μετά το τέρμα των Μαδριλένων, οι «νυχτερίδες» έμειναν με 9 ποδοσφαιριστές στον αγωνιστικό χώρο (κόκκινη ο Γκουέρα) και το ματς κάπου εκεί τελείωσε, παρότι και η Χετάφε ολοκλήρωσε το παιχνίδι με παίκτη λιγότερο, μετά την αποβολή του Ντουάρτε στο 90΄+3.

Οι γηπεδούχοι πανηγύρισαν τη νίκη τους στο ματς με το οποίο άνοιξε η «αυλαία» της 16ης ημέρας της LaLiga και μπορούν να κάνουν... ευρωπαϊκά όνειρα, σε αντίθεση με τη Βαλένθια που έχασε πολύτιμο έδαφος στη μάχη για τα «εισιτήρια» εκτός των συνόρων.