5 October, 2024 - 18:50

Είχε … Ζεμούρα η Ουντινέζε κόντρα στην Λέτσε!

Ουντινέζε και Λέτσε αναμετρήθηκαν στο Φρίουλι, με τους γηπεδούχους να παίρνουν εν τέλει τη νίκη με 1-0, για την 7η αγωνιστική της Serie A, χάρη στον Ζεμούρα που πέτυχε το μοναδικό γκολ της αναμέτρησης.Οi γηπεδούχοι μετά από ένα μαγικό ξεκίνημα στην χρονιά, ηττήθηκαν από Ρόμα και Ίντερ, πλέον όμως πανηγρύρισαν και πάλι ένα τρίποντο, με τον νεαρό από την Ζιμπάμπουε να γίνεται ο ήρωας της στιγμής.Ο Καμπασέλε έχασε μοναδική ευκαιρία στο ξεκίνημα της αναμέτρησης για να βάλει σε θέση οδηγού την ομάδα του, στο 4ο λεπτό. Σε μία αναμπουμπούλα στην αντίπαλη περιοχή ο Βέλγος προσπάθησε να νικήσει τον αντίπαλο κίπερ, όμως με μία εκπληκτική επέμβαση ο Φαλκόνε δεν του επέτρεψε να πανηγυρίσει.Ο Ζεμούρα επιχείρησε να ανοίξει το σκορ στο 33’ με μία εξαιρετική κεφαλιά που έκανε από το σημείο του πέναλτι, με την μπάλα όμως να μην του κάνει το χατίρι και να περνάει απευθείας άουτ.Ότι δεν κατάφερε στο πρώτο ημίχρονο το πέτυχε και με το παραπάνω στο 75’. Ο 24χρονος με μία τρομερή εκτέλεση φάουλ έστειλε συστημένη την μπάλα στην αντίπαλη εστία με τον Φαλκόνε να μην μπορεί να διατηρήσει ανέπαφη την εστία του. Ο Ζεμούρα πέτυχε το πρώτο του γκολ στη σεζόν και το πέτυχε με μοναδικό τρόπο.Το σκορ στην αναμέτρηση δεν άλλαξε μέχρι το τελευταίο σφύριγμα του διαιτητή με την Ουντινέζε να προσθέτει άλλο ένα τρίποντο στην συγκομιδή της και να φτάνει τους 13, ενώ η Λέτσε έμεινε ακόμη στους 5.