23 October, 2024 - 01:09

Απίθανη Ρεάλ έκανε την ανατροπή της χρονιάς με «πεντάρα» επί της Ντόρτμουντ!

Ατσάλινη Ρεάλ Μαδρίτης, επιβλήθηκε με επική ανατροπή της Ντόρτμουντ στο «Μπερναμπέου»!

Παρότι πήγε στα αποδυτήρια με τη λήξη του πρώτου ημιχρόνου, ούσα πίσω στο σκορ με 2-0 στο remake του περσινού τελικού του Champions League, η «βασίλισσα» μετέτρεψε τον εφιάλτη σε θρίαμβο, αφού τελικά κατάφερε να πανηγυρίσει τη νίκη με το επιβλητικό 5-2 (!), έχοντας σε εξαιρετικό βράδυ τον Βινίσιους, ο οποίος έκανε χατ-τρικ και ήταν ο απόλυτος πρωταγωνιστής της!

Έτσι, η Ρεάλ επέστρεψε με εμφατικό τρόπο στις νίκες, μετά την απρόσμενη ήττα της την προηγούμενη αγωνιστική κόντρα στη Λιλ, λίγες μέρες πριν το «Clasico» και ενώ για την επόμενη αγωνιστική του Champions League θα φιλοξενήσει τη Μίλαν.

Από την άλλη, η Ντόρτμουντ πέταξε στα σκουπίδια το εξαιρετικό της πρώτο ημίχρονο, γνωρίζοντας την πρώτη ήττα της στη φετινή διοργάνωση. Για την επόμενη αγωνιστική θα αντιμετωπίσει εντός έδρας την Στουρμ Γκρατς.