27 October, 2024 - 18:13

Ανεβαίνει διαρκώς η Λάτσιο!

Νίκησε ξανά και... ανεβαίνει η Λάτσιο! Η ομάδα του Μάρκο Μπαρόνι, μετά την ήττα στο Τορίνο από τη Γιουβέντους, ξέσπασε στη Τζένοα και με κορυφαίο τον Ταβάρες, επικράτησε 3-0 για την 9η αγωνιστική της Serie A πιάνοντας στους 16 βαθμούς την Αταλάντα και τη Γιουβέντους!

Στο 21' ο Ταβάρες έδωσε το προβάδισμα στην ομάδα του Μάρκο Μπαρόνι με το 1-0 να είναι το σκορ για το πρώτο μέρow.

Η Τζένοα ανέβασε την απόδοσή τής στο δεύτερο ημίχρονο χωρίς ωστόσο να καταφέρει να απειλήσει την εστία του Προβεντέλ. Η Λάτσιο βρήκε χώρους και στο 86' κατάφερε με τον Πέδρο να φτάσει στο 2-0 κάνοντας ευκολότερο το έργο της. Στις καθυστερήσεις, ο Ταβάρες έγραψε και ασίστ σερβίροντας στον Βεσίνο το γκολ για το τελικό 3-0.

Τρομερό ματς στη Μόντσα με τη γηπεδούχο ομάδα να φιλοξενεί τη Βενέτσια, η οποία στο 15' αιφνιδίασε κάνοντας το 1-0 με τον Έλερτσον. Η απάντηση για τους γηπεδούχους, ήρθε από ελληνικά πόδια, αφού ο Κυριακόπουλος έκανε με όμορφο τρόπο το 1-1. Η Βενέτσια ωστόσο, δεν τα παράτησε και στο 39' πήρε εκ νέου το προβάδισμα με τον Σλόμποντα, όμως ο Τζούριτς στο 44' διαμόρφωσε το 2-2 που έμελλε να είναι το τελικό σκορ.