27 January, 2024 - 18:57

Άλμα τετράδας για την Αταλάντα

Ο... κακός χαμός στη Serie A καλά κρατεί, με την Αταλάντα να μπαίνει στην τετράδα μετά το εντός έδρας 2-0 ενάντια στην Ουντινέζε.

Οι Μπεργκαμάσκι καθάρισαν το ματς από το πρώτο ημίχρονο, με τον Μίραντσουκ να ανοίγει το σκορ από κοντά μετά από γύρισμα του Ντε Κετελάρε στο 33’.

Ο Βέλγος... σέρβιρε και το δεύτερο γκολ της ομάδας του, το οποίο σημείωσε στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου ο Σκαμάκα, με δυνατό σουτ μέσα από την περιοχή.

Τίποτα δεν άλλαξε στο δεύτερο μέρος, με την Αταλάντα να φτάνει τις τρεις νίκες στα τελευταία τέσσερα ματς πρωταθλήματος και να θέτει γερή υποψηφιότητα για την έξοδο στο Champions League.

Οι δε ηττημένοι, παρέμειναν στα χαμηλά και συγκεκριμένα στο +1 από την επικίνδυνη ζώνη της βαθμολογίας.