25 February, 2024 - 19:40

Έβγαλε χαρακτήρα πρωταθλήτριας η Σέλτικ

Σέλτικ με χαρακτήρα, παρέμεινε σε απόσταση βολής από την κορυφή!

Η ομάδα του Μπρένταν Ρότζερς, μπορεί να βρέθηκε να χάνει 1-0 στο Μάδεργουελ από την ομώνυμη ομάδα, όμως με ένα ξέσπασμα στα τελευταία λεπτά και μια εκπληκτική εμφάνιση του Λούις Πάλμα, επικράτησε 3-1 για την 27η αγωνιστική της σκωτσέζικης Premiership μένοντας στο -2 από την πρωτοπόρο Ρέιντζερς.

Με την πλάτη στον τοίχο βρέθηκαν οι Κέλτες που λίγο πριν το ημίχρονο δέχθηκαν γκολ από τον Σπίταλ, αλλά με τις κινήσεις του Ρότζερς τούμπαραν το ματς.

Στο 51' ο Ίντα ισοφάρισε σε 1-1, ενώ ο Ιρλανδός με ακόμη ένα γκολ στο 94' ολοκλήρωσε την ανατροπή. Στην εκπνοή ο Πάλμα, σκόραρε για 6η φορά στο πρωτάθλημα διαμορφώνοντας το τελικό 3-1.