Κωνσταντίνος Σταυρινός

6 February, 2024 - 00:13

Έσπασε την κατάρα μετά από 5 παιχνίδια η Σεβίλλη!

Επιστροφή στις νίκες για τη Σεβίλλη, καθώς επικράτησε της Ράγιο εκτός έδρας με 2-1 και «ξέφυγε» από τις θέσεις που οδηγούν στον υποβιβασμό.   Η Σεβίλλη επέστρεψε στις νίκες μετά από πέντε αγώνες στο πρωτάθλημα της La Liga, κερδίζοντας εκτός έδρας τη Ράγιο Βαγιεκάνο με σκορ 2-1 στην 23η αγωνιστική. Ο Γιουσέφ Εν Νεσίρι ήταν ο πρωταγωνιστής της αναμέτρησης.Οι φιλoξενούμενοι άνοιξαν το σκορ στο 19ο λεπτό με ένα δυνατό σουτ του Εν Νεσίρι. Οι γηπεδούχοι αντέδρασαν και ισοφάρισαν δέκα λεπτά αργότερα με τον Ίσι Παλαθόν, μετά από έναν όμορφο συνδυασμό από τα αριστερά.Λίγο πριν το ημίχρονο, η Σεβίλλη πήρε ξανά το προβάδισμα, με τον Εν Νεσίρι να σκοράρει για δεύτερη φορά. Η φάση ξεκίνησε από τον άξονα, με τον Ρομέρο να πασάρει στον Μαροκινό επιθετικό, ο οποίος με ένα δυνατό σουτ στην κλειστή γωνία κατάφερε να κάνει το τελικό 1-2.Με αυτήν τη νίκη, η Σεβίλλη επανέρχεται στα θετικά αποτελέσματα και συνεχίζει την πορεία της στο πρωτάθλημα, ξεφεύγοντας για την ώρα από τις θέσεις του υποβιβασμού.