22 October, 2024 - 21:58

Ήττα στις λεπτομέρειες για το Περιστέρι στην Τουρκία

Αν και πάλεψε σε όλη τη διάρκεια της αναμέτρησης, το Περιστέρι έχασε 79-77 από τη Μανίσα στην Τουρκία για την τρίτη αγωνιστική του όγδοου ομίλου του BCL κι έμεινε χωρίς νίκη σε τρεις αγωνιστικές στη φετινή διοργάνωση, με τους Τούρκους να φτάνουν στο απόλυτο στο γκρουπ.

Το ματς ήταν ντέρμπι τη μεγαλύτερη διάρκεια του, η Μανίσα έφτασε στο +11 στην τρίτη περίοδο, όμως οι Αμερικανοί του Περιστερίου ισοφάρισαν στην τέταρτη περίοδο, ο Κόφι έκανε το 76-77, όμως στο τρίποντο του Πάπας δεν δόθηκε φάουλ πάνω στον Ελληνοαμερικανό γκαρντ κι η τεχνική ποινή που δέχτηκε έφερε την ήττα των «κυανοκίτινων».

Κορυφαίοι της Μανίσα ήταν οι Εχοντας με 19 και Μπέσον με 17. Για την ελληνική ομάδα, ξεχώρισαν οι Κόφι με 14, Κάρμπερι, Εντι με 13 και Πάπας με 11 πόντους.