24 July, 2024 - 19:38

Επεισοδιακή πρεμιέρα με την Αργεντινή να ισοφαρίζει το Μαρόκο στο 90+16’

Πρεμιέρα στους Ολυμπιακούς Αγώνες με επεισοδιακό φινάλε! Αν και η Αργεντινή του (βασικού) Σαντιάγο Έσε βρέθηκε πίσω στο σκορ από το Μαρόκο με 2-0, στην τελευταία φάση του αγώνα και στο... 15ο λεπτό των καθυστερήσεων κατάφερε να ισοφαρίσει (2-2), προκαλώντας έκρηξη στο γήπεδο! Μερίδα οπαδών άλλωστε έχασε την ψυχραιμία του και εισέβαλε στο γήπεδο, συμβάλλοντας σε ένα καθόλα άδοξο φινάλε.

Ο Μεντίνα ισοφάρισε για την Αργεντινή σε 2-2 στο 90+16' κόντρα στο Μαρόκο, σ' ένα επεισοδιακό ματς που διακόπηκε λόγω ρίψης κροτίδων στο πρώτο event των Ολυμπιακών Αγώνων 2024. Η Ισπανία επικράτησε επίσης, με 1-2 του Ουζμπεκιστάν.