7 July, 2024 - 01:05

Ηρωϊκός Πίκφορντ έστειλε την Αγγλία στα ημιτελικά!

Στα ημιτελικά του Euro 2024 βρίσκεται η Αγγλία! Τα «τρία λιοντάρια» αποδείχτηκαν ιδιαίτερα ψύχραιμα, είχαν 5/5 εύστοχες εκτελέσεις στα πέναλτι και με τον Πίκφορντ να πιάνει αυτό του Ακάντζι, πέταξαν εκτός την Ελβετία μετά το 1-1 σε 90λεπτο και παράταση.

Κάπως έτσι, οι Βρετανοί βρίσκονται στην τετράδα του Ευρωπαϊκού Πρωταθλήματος και περιμένουν να μάθουν αντίπαλο από το Ολλανδία-Τουρκία, με την τίμια και άξια συγχαρητηρίων Ελβετία να μένει εκτός διοργάνωσης.

Προηγήθηκαν με τον Εμπολό οι Ελβετοί, αλλά οι ψυχωμένοι Άγγλοι ισοφάρισαν με τον Σάκα και έστειλαν το ματς στην παράταση, με τη ρώσικη ρουλέτα τελικά να είναι στο πλευρό της ομάδας του Γκάρεθ Σάουθγκεϊτ.