10 June, 2024 - 20:39

Θρίαμβος Ολυμπιακού επί της ΑΕΚ και προβάδισμα τίτλου

Ο Ολυμπιακός νίκησε ξανά την ΑΕΚ, έδειξε την ανωτερότητα και έκανε το 2-1 στους τελικούς της Handball Premier επικρατώντας με 24-22 στην παράταση, στο κατάμεστο κλειστό «Μ. Λοΐζος» της Νίκαιας και πάει την Πέμπτη (13/06) στη Ν. Φιλαδέλφεια για να σηκώσει το πρωτάθλημα!

Σε ένα ματς, όπου ο Θρύλος είχε τα ηνία του ματς στο μεγαλύτερο μέρος του ματς και είχε το προβάδισμα, οι διαιτητές έκαναν το ματς θρίλερ με το… σπρώξιμο υπέρ της ΑΕΚ, που προσπαθούσαν να την κρατήσουν στην διεκδίκηση της νίκης, με αποτέλεσμα να φτάσει το ματς στην παράταση, ωστόσο, η αρμάδα του Μπάμπιτς το καθάρισε και αγκάλιασε την κούπα. Έντονα παράπονα από τους Πειραιώτες για το διαιτητικό δίδυμο, που δεν έδωσε δύο κραυγαλέα πέναλτι πάνω σε Κάβτσιτς και Πασσιά και όχι μόνο…