30 March, 2024 - 18:47

Κερδίζει από συνήθεια πλέον η Μπάγερ Λεβερκούζεν!

Η Μπάγερ Λεβερκούζεν είδε την Χόφενχαϊμ να προηγείται με γκολ του Μπάιερ και παρά το ανελέητο σφυροκόπημα, έβλεπε το αήττητο της να απειλείται σοβαρά, καθώς με συμπληρωμένα τα 88 λεπτά βρισκόταν ακόμα πίσω στο σκορ.

Ωστόσο, το ποδόσφαιρο δικαίωσε την ομάδα που είχε 36 τελικές προς την αντίπαλη εστία και πάνω από 4 Xgoals.

Ο Άντριχ ισοφάρισε σε 1-1 στο 88ο λεπτό και στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων, ο Σικ ολοκλήρωσε την απόλυτη ανατροπή που φέρνει την ομάδα του Τσάμπι Αλόνσο στο +13 από την Μπάγερ Μονάχου, με παιχνίδι περισσότερο.