25 March, 2024 - 18:24

Παρέλαση στην Ηλιούπολη με «τεσσάρα» για την Καλλιθέα

Η Athens Kallithea έκανε περίπατο απέναντι στην Ηλιούπολη για την 1η αγωνιστική των playoffs του Β' ομίλου της Super League 2. Η ομάδα του Αλέκου Βοσνιάδη επικράτησε 4-0 εκτός έδρας, κάνοντας την δουλειά ουσιαστικά από το πρώτο μέρος.

Ο Λουκίνας άνοιξε το σκορ μόλις στο 10ο λεπτό, με τον Ντεμέτριους στο 16' να διπλασιάζει τα τέρματα της φιλοξενούμενης ομάδας. Μάλιστα, ο σκόρερ του δεύτερου γκολ είχε ευκαιρία και για το 3-0, όμως ήταν άστοχος από κοντά.

Στο 40ο λεπτό ο Μανθάτης με εξαιρετικό σουτ από τα δεξιά της περιχοής βρήκε δίχτυα. Ο Τόρες στο 63' έκανε το 4-0 για την Athens Kallithea.

Πλέον, η Athens Kallithea ξέρει πως με νίκη σε μια βδομάδα επί των Χανίων θα κάνει το πλέον αποφασιστικό βήμα για την άνοδο στα μεγάλα σαλόνια, ρίχνοντας παράλληλα νοκ άουτ την ομάδα του Γιάννη Ταουσιάνη.