Βόλεϊ

Ανδρεόπουλος: «Έχουμε περάσει φουρτούνες και είμαστε ακόμη ζωντανοί»

O Παναθηναϊκός έμεινε ζωντανός στο κυνήγι του πρωταθλήματος επικρατώντας στο Μετς 3-2 του Ολυμπιακού για τον τρίτο τελικό της Volley League και έστειλε τη σειρά σε τέταρτο ματς στου Ρέντη.

Μετά το τέλος του ματς, ο προπονητής του «τριφυλλιού» Δημήτρης Ανδρεόπουλος, στάθηκε στην αποφασιστικότητα που επέδειξαν οι παίκτες του, ενώ μίλησε και για τις δυσκολίες που αντιμετώπισε η ομάδα του κατά τη διάρκεια της σεζόν.

Αναλυτικά όσα είπε:

Read More

Καστελάνι: «Περιμένουμε τον κόσμο να έρθει να μας στηρίξει»

Ο Ολυμπιακός έχασε στις … λεπτομέρειες στον τρίτο τελικό του Μετς από τον Παναθηανίκό με 3-2 σετ και θα πάει να παίξει στον τέταρτο τελικό της Δευτέρς 922/40 στο «Μελίνα Μερκούρη» του Ρέντη τον τίτλο.

Μετά το τέλος του ματς ο προπονητής των Πειραιωτών, Nτάνιελ Καστελάνι, τόνισε ότι η ομάδα του δεν έκανε καλή δουλειά στο ματς, αποδίδοντας το στην επίθεση και στο σερβίς, ενώ απηύθυνε κάλεσμα στον κόσμο του Ολυμπιακού να συρρεύσει στο κλειστό γυμναστήριο «Μελίνα Μερκούρη» του Ρέντη για να στηρίξει την ομάδα.

Read More

Παρέμεινε ζωντανός ο Παναθηναϊκός στο κυνήγι του τίτλου

Λύγισε τον Ολυμπιακό στο tie break και πάει για την τελευταία του «ζαριά» στου Ρέντη ο Παναθηναϊκός! Οι «πράσινοι» παρότι είδαν τον Ολυμπιακό να τους γυρίζει το ματς μέσα στο Μετς, έβγαλαν αντίδραση, απάντησαν με νέα ανατροπή επί των «ερυθρολεύκων» και με το 3-2 σετ, πάνε στο κλειστό γυμναστήριο «Μελίνα Μερκούρη» τη Δευτέρα (22/4) για να ισοφαρίσουν τη σειρά των τελικών της Volley League σε 2-2.

To ματς:

Read More

Μιτσέλι: «Δείξαμε αυτοπεποίθηση και συγκέντρωση»

Ένα βήμα μακριά από την κατάκτηση του πρωταθλήματος βρίσκεται η ομάδα βόλεϊ Γυναικών του Ολυμπιακού θριαμβεύοντας στον δεύτερο τελικό του Μετς του Παναθηναϊκού με 3-1 σετ ζευγαρώνοντας τις νίκες τους έναντι των «πρασίνων»

Με τον τεχνικό Λορέντζο Μιτσέλι να έχει κάθε λόγο να αισθάνεται χαρούμενος από την νέα νίκη των αθλητριών του:

Read More

«Αγγίζει» τον τίτλο ο Ολυμπιακός!

Κυρίαρχος Ολυμπιακός, νίκησε και εκτός έδρας τον Παναθηναϊκό, αγκαλιάζοντας την τίτλο του πρωταθλητή στη Volley League Γυναικών!

Μετά τη νίκη του περασμένου Σαββάτου στο «Μελίνα Μερκούρη», οι «ερυθρόλευκες» επικράτησαν του «αιώνιου» αντιπάλου τους και στο κλειστό του Μετς με 1-3 σετ , κάνοντας το 2-0 στη σειρά των τελικών και θέλοντας πλέον να κάνει το... τελευταίο βήμα για την κατάκτηση του τίτλου στην έδρα του, το ερχόμενο Σάββατο (20/4, 19:00)!

Read More

Θρύλος μαινόμενος έτοιμος για το νταμπλ σμπαράλιασε τον Παναθηναϊκό!

Ο Ολυμπιακός επικράτησε 3-0 σετ του Παναθηναϊκού στο κλειστό του Ρέντη και έκανε το 2-0 στη σειρά των τελικών της Volley League και πλέον απέχει μία μόλις νίκη από το 32ο πρωτάθλημα της ιστορίας του.

Οι «ερυθρόλευκοι» παίζοντας εκπληκτικό βόλεϊ με όπλο τους το πολύ δυνατό σερβίς, ήταν τρομερά αποτελεσματικοί στο μπλοκ και στην επίθεση και έδειξαν πολύ προσηλωμένοι σε όλους τους τομείς

Read More

Στερν: «Θέλουμε τον κόσμο στο πλευρό μας!»

Με το πάθος για το 2-0 απέναντι στον Παναθηναϊκό να ξεχειλίζει στους επαρχόμενους τελικούς των πλέι - οφ, ολοκληρώνουν στην Πρωταθλήτρια ομάδα βόλε<ϊ Ανδρών του Ολυμπιακού την προετοιμασία τους.

Read More

Πρώτο άλμα τίτλου για τον Ολυμπιακό που λύγισε με 3-2 σετ τον Παναθηναϊκό

Το πρώτο, από τα τρία βήματα, για την κατάκτηση του πρωταθλήματος πραγματοποίησε η ομάδα βόλεϊ Γυναικών του Ολυμπιακού, η οποία «μπήκε» με το «δεξί» στην τελική σειρά. Στον πρώτο τελικό της Volley League, τα κορίτσια του Θρύλου νίκησαν με 3-2 σετ (25-20, 22-25,25-9, 21-25, 16-18) τον Παναθηναϊκό στο κλειστό του Ρέντη «Μ. Μερκούρη» και έκαναν το 1-0 στη σειρά.

Read More

Μιτσέλι: «Είμαστε έτοιμοι να πολεμήσουμε!»

Στην μάχη των τελικών της VolleyLeagueπου θα κρίνουν τον νέο Πρωταθλητή ρίχνεται η ομάδα βόλεϊ Γυναικών του Ολυμπιακού.

Οι «ερυθρόλευκες» με νωπές ακόμη τις μνήμες από την κατάκτηση του δέκατου Κυπέλλου στην ιστορία του τμήματος φιλοξενούν τον Παναθηναϊκό το απόγευμα του Σαββάτου στο «Μελίνα Μερκούρη» και φιλοδοξούν να πετύχουν το πρώτο άλμα προς την επιστροφή τους στην κορυφή

Read More

Καστελάνι: «Παίξαμε ένα πολύ καλό παιχνίδι κυρίως σε θέμα νοοτροπίας»

Απόλυτα ικανοποιημένος από τον χαρακτήρα που επέδειξε η ομάδα του στον πρώτο τελικό με τον Παναθηναϊκό και χαρούμενος για το break δήλωσε ο προπονητής του Ολυμπιακού, Ντάνιελ Καστελάνι.

Ο έμπειρος Αργεντινός τεχνικός, στάθηκε στη νοοτροπία που είχε η ομάδα του κόντρα στον «αιώνιο» αντίπαλο, αναδεικνύοντας τα επιθετικά σημεία στα οποία υπερίσχυσε ο Ολυμπιακός.