CEV Cup

«Έπεσε» ηρωϊκά στη Σμύρνη ο Ολυμπιακός

Πάλεψε στα ίσια ο Ολυμπιακός απέναντι στην πανίσχυρη Αρκάς αλλά δεν τα κατάφερε…  Οι «ερυθρόλευκοι» παρότι κόντραραν στα ίσια την κραταιά Αρκάς, γνώρισαν την ήττα 3-0 σετ, δεν κατάφεραν να υπερασπιστούν το υπέρ τους 3-2 από το πρώτο ματς στου Ρέντη και αποχαιρέτησαν με ψηλά το κεφάλι το CEVCup.

Read More

Ψυχωμένος Θρύλος λύγισε την Αρκάς με 3-2 στον Ρέντη και έκανε το πρώτο άλμα πρόκρισης για τα ημιτελικά

Σημαντικό προβάδισμα πρόκρισης στους «4» του CEV Cup απέκτησε η ομάδα βόλεϊ Ανδρών του Ολυμπιακού, η οποία με μεγαλειώδη εμφάνιση, επικράτησε με 3-2 σετ (26-24, 21-25, 27-25, 23-25, 15-7) της πανίσχυρης Αρκάς στο κλειστό του Ρέντη «Μ. Μερκούρη», στον πρώτο προημιτελικό!

Read More

Συνεχίζει οριστικά στο CEV Cup ο Ολυμπιακός μετά από απίστευτο θρίλερ στην Πολωνία!

Θρίλερ με ευτυχή για τον Ολυμπιακό κατάληξη στην Πολωνία!

Η γηπεδούχος ΖΑΚΣΑ βρέθηκε να χάνει με 2-0 σετ από την βέλγικη Κνακ, αλλά στη συνέχεια ισοφάρισε σε 2-2 και κατάφερε να ολοκληρώσει την ανατροπή στο tie break (22-25, 19-25, 27-25, 25-16, 15-12), παίρνοντας τη δεύτερη θέση του ομίλου που οδηγεί στα playoffs του Champions League και στέλνοντας τον Ολυμπιακό (που νωρίτερα ηττήθηκε με 3-0 από τη Ζιράτ) στο CEV Cup και στην προημιτελική του φάση.

Read More

Έξτρα εισιτήρια για τον επαναληπτικό του Ολυμπιακού με την Μακάμπι

Οι πληροφορίες που σας είχαμε μεταφέρει προ διημέρου επιβεβαιώθηκαν. Καθώς όσα ακούγονταν περί επιστροφής εισιτηρίων από την πλευρά της Μακάμπι, επαληθεύτηκαν. Όπως προέκυψε από τη σημερινή, πρωινή σύσκεψη για τον τελικό της 15ης Μαρτίου. Μιας και οι Ισραηλινοί δεν θα χρειαστούν, τελικά, όλα τα εισιτήρια που είχαν ζητήσει για τον δεύτερο τελικό. Άρα παρότι αρχικά είχε ανακοινωθεί sold out, προέκυψαν ακόμα μερικά «μαγικά χαρτάκια» για τις ανάγκες των οπαδών του Θρύλου. Έξτρα εισιτήρια για τον 2ο τελικό

Read More

Τέλειωσε το ευρωπαϊκό όνειρο για τον Ολυμπιακό

Την πικρή γεύση του αποκλεισμού βίωσε η ομάδα βόλεϊ Γυναικών του Ολυμπιακού, που ηττήθηκε στο «Μελίνα Μερκούρη» από την Ταργκοβίτσε με 1-3 σετ (24-26, 13-25, 25-19, 16-25). Με τις Ρουμάνες να ζευγαρώνουν τις νίκες τους μετά το 3-2 του πρώτου αγώνα, παίρνοντας το εισιτήριο για τα ημιτελικά του CEV Cup εκεί όπου θα αντιμετωπίσει την Άλμπα Μπλάι.

Read More

Μιτσέλι: «Είμαστε έτοιμοι, χρειάζεται μεγάλη συγκέντρωση»

Στις δυσκολίες του επαναληπτικού κόντρα στην Ταργκοβίτσε αναφέρθηκε ο τεχνικός του Ολυμπιακού Λορέντσο Μιτσέλι, που δεν παρέλειψε να εκφράσει την συμπαράστασή του στις οικογένειες των θυμάτων της τραγωδίας στα Τέμπη.

Read More

Πήρε δύο σετ ο Ολυμπιακός κι ελπίζει σε πρόκριση!

Δύο πολύ σημαντικά σετ κατέκτησε η ομάδα βόλεϊ Γυναικών του Ολυμπιακού στη Ρουμανία, από όπου φεύγει με θετικό αποτέλεσμα. Στον πρώτο προημιτελικό του CEV Cup, τα κορίτσια του Θρύλου ηττήθηκαν με 3-2 από την Ταργκοβίστε, σε ένα ματς στο οποίο στερήθηκαν τις υπηρεσίες της Κούμπουρα από το 10-15 του δεύτερου σετ. Οι «ερυθρόλευκες», με τα δύο σετ που κατέκτησαν, πήραν προβάδισμα πρόκρισης στη φάση των «4» της διοργάνωσης, αφού στη ρεβάνς στο κλειστό του Ρέντη «Μ. Μερκούρη», την άλλη Πέμπτη (2/3), χρειάζονται νίκη με οποιοδήποτε σκορ (3-0, 3-1 ή 3-2 και την κατάκτηση του «χρυσού» σετ).

Read More

Μιτσέλι: «Είμαστε πολύ θετικοί και αισιόδοξοι»

Στη Ρουμανία, για μία ακόμη ευρωπαϊκή «μάχη», βρίσκεται η ομάδα βόλεϊ Γυναικών του Ολυμπιακού, που επιστρέφει στο CEV Cup και την Τετάρτη (22/2) στις 18:00, αντιμετωπίζουν εκτός έδρας την Ταργκοβίτσε, στο πρώτο ματς της φάσης των «8».

Read More

Μιτσέλι: «Είμαστε έτοιμοι, θα είναι ένα διαφορετικό ματς»

Την τεράστια ευκαιρία να … ξαναγράψει ιστορία έχει μπροστά της ομάδα βόλεϊ Γυναικών του Ολυμπιακού, αρκεί βεβαίως να διαχειριστεί κατάλληλα την νίκη της στο πρώτο ματς του Ρέντη με 3-0 απέναντι στην Ντούκλα Λίμπερετς. Με τον προπονητή των ερυθρόλευκων» Λορέντζο Μιτσέλι να στέκεται στις ιδιαιτερότητες του επαναληπτικού της Τετάρτης:

Read More

«Άλμα» πρόκρισης για τον Ολυμπιακό!

Το πρώτο βήμα για να περάσει στην τελική 8άδα του CEV Cup έκανε απόψε ο Ολυμπιακός. Η ομάδα του Μιτσέλι χρειάστηκε μόλις μία ώρα και 6 λεπτά για να «καρφώσει» την ομάδα από το Λίμπερετς με 3-0 σετ (25-19, 25-13, 25-15). Με «όπλο» το σερβίς (10 άσσοι)!