2 April, 2023 - 22:56

«Κλειδώνει» την Ευρώπη η Βιγιαρεάλ

Πάρα πολύ σημαντικό βήμα για την ευρωπαϊκή της έξοδο έκανε η Βιγιαρεάλ στο «Θεράμικα», όπου επιβλήθηκε με 2-0 της Σοσιεδάδ, η οποία επιβεβαίωσε την αγωνιστική της κρίση (στα τελευταία 7 ματς σε όλες τις διοργανώσεις έχει μόλις μία νίκη, την περασμένη αγωνιστική με την Έλτσε).

Πέντε λεπτά στο δεύτερο μέρος ήταν αρκετά για τους γηπεδούχους να «κλειδώσουν» το «τρίποντο» με τα γκολ των Παρέχο (77΄πεν.) και Τζάκσον (81΄) και να βρεθούν, πλέον, στο -4 από την 4η θέση (Champions League) που προς το παρόν κατέχει η σημερινή τους αντίπαλος.

Ο σκόρερ του δεύτερου γκολ της Βιγιαρεάλ, Νίκολας Τζάκσον, αποβλήθηκε με δεύτερη κίτρινη κάρτα στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων.