Γρηγόρης Καρυώτης

7 April, 2023 - 12:26

Δύσκολο απόγευμα πέρασε το Αιγάλεω στο Σεραφείδιο, ελπίδες για Προοδευτική!

Δύσκολο απόγευμα πέρασε το Σίτυ, που ηττίθηκε με 3-1 από την ΑΕΚ Β' στα Σπάτα για τη 18η αγωνιστική της Betsson Super League 2. Του Γρηγόρη Καρυώτη Το συγκρώτημα του Θωμά Γράφα υποχρεώθηκε στη δεύτερη διαδοχική του ήττα με σκορ 3-1 για τη 18η αγωνιστική της Betsson Super League 2, από την ΑΕΚ Β' στο Σεραφείδιο στάδιο. Να υπενθυμίσουμε ότι το Αιγάλεω  είχε χάσει εντός έδρας με σκορ 0-3 τη προηγούμενη αγωνιστική (17η) από τη πρωτοπόρο Κηφισιά, πράγμα που ήχησε θετικά στα αυτιά των ανθρόπων της Προοδευτικής που κι εκείνη φέτος παλεύει για τη παραμονή της στη κατηγορία, με βασικό αντίπαλο το Αιγάλεω (που πέρασε από το Κορυδαλλό με 0-2 σκορ τη 15η αγωνιστική). Για την ιστορία, η Ένωση θα ανοίξει το σκορ με το Τζουντά Γκαρσία (αδερφός του Λιβάι της πρώτης ομάδας της ΑΕΚ) στο 37' λεπτό και πέντε λεπτά αργότερα (στο 42') θα έρθει ο Μιχάλης Κοσίδης να  διπλασιάσει τα τέρματα για τους Κιτρινόμαυρους, με τις δύο ομάδες να οδηγούνται στα αποδυτήρια με 2-0 σκορ ημιχρόνου. Στην επανάληψη θα έρθει ο Θεοδώσης Μαχέρας να βάλει το κερασάκι στη τούρτα για την επιβλιτική επικράτηση της Ένωσης επί του Αιγάλεω, γράφοντας το 3-0 στο 65'. Το μόνο που θα καταφέρουν οι Κυανόλευκοι, είναι να μειώσουν με τέρμα του Γκερτίν Χοτζάλι στο 78' λεπτο σε 3-1, που έμελλε να είναι και το τελικό αποτέλεσμα της αναμέτρησης. ΑΕΚ B' (Σ. Οφρυδόπουλος) : Χατζηεμμανουήλ, Σταμούλης, Ντάικο (72' Κάτσικας), Λάτσι, Παρράς, Γερολέμου (46' Μαχαίρας), Ρουκουνάκης (76' Δημητρίου), Μπότος, Γκαρσία (61' Κορομηλάς), Πανεράς (72' Γκολφινός), Κοσίδης. ΑΙΓΑΛΕΩ (Θ. Γράφας) : Σικαλιάς, Μπούσης, Παπανικόλας, Φουρλάνος, Χοτζάλι, Τσίτσαρης, (55' Ραμίρεζ), Κωστανάσιος (75' Καμαρά), Πολυχρόνης (75' Παλτόγλου), Τσιλιγκίρης, Βλαχομήτρος (46' Σταματής) , Μπαστιάνος (55' Κολλάς)