25 July, 2024 - 15:57

Λιούμπιτσιτς: »Αν παίξουμε όπως στο πρώτο ημίχρονο, δεν θα έχουμε πρόβλημα στην Ανδόρα»

Ο Ρόμπερτ Λιούμπισιτς αναδείχθηκε MVP στη νίκη της ΑΕΚ με 4-3 επί της Ίντερ Ντ’ Εσκάλδες στην OPAP Arena και στις δηλώσεις κατά την παραλαβή του βραβείου του ανέφερε πως αν η «Ένωση» παρουσιαστεί όπως στο πρώτο ημίχρονο, δεν θα έχει κανένα πρόβλημα για την πρόκριση στην Ανδόρα.

«Νομίζω ότι ξεκινήσαμε πολύ καλά. Κάναμε όσα θέλαμε. Ξεκινήσαμε ψηλά, πετύχαμε γρήγορα γκολ. Μετά τα γκολ δεν σταματήσαμε, ανεβήκαμε ψηλότερα, επιτεθήκαμε. Σίγουρα στο πρώτο ημίχρονο θα μπορούσαμε να πετύχουμε περισσότερα γκολ.

Και στο δεύτερο ημίχρονο πιστεύω ότι επίσης αρχίσαμε καλά, είχαμε τις ευκαιρίες μας ωστόσο όταν δεν τα καταφέρνεις μπροστά... Κάθε ομάδα στο Conference League δεν βρίσκεται εδώ χωρίς λόγο, μπορεί να σκοράρει. Ναι, μετά δεχτήκαμε κάποια ίσως ατυχή γκολ. Δεν ξέρω αν ήταν πέναλτι και μετά το παιχνίδι τελείωσε όπως τελείωσε. Νομίζω ότι αν παίξουμε εκτός έδρας όπως στο πρώτο ημίχρονο και αν συνεχίσουμε έτσι, πιστεύω ότι δεν θα έχουμε πρόβλημα εκεί», ανέφερε χαρακτηριστικά, ο Λιούμπισιτς.